Muhsin Yazıcıoğlu neden öldürüldü?

Muhsin Yazıcıoğlu öldürüldü mü?Helikopter Faciasında hayatını kaybeden Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu''nun kazaya mı kurban gititği yoksa suikasta mı uğradığı sorusu bir kuşku olarak duruyor. Görünen o ki aşağıdaki soruların cevapları bulunmadığı sürece bu şüphe hep devam edecek.Benim düşüncem son yıllarda geçirdiği anormal trafik kazalarıda dikkate alınırsa bu kaza suikast.


İşte cevabı aranacak 20 soru,net ve anlaşılır somut veriler nelerdir?


1- Ergenekon davasının tutuklu sanığı Erol Ölmez, mahkeme heyetine sunduğu 14 sayfalık yazılı dilekçesinde,Helikopter kazasında vefat eden BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun 2008'de öldürülmesinin planlandığını, ancak bu suikastın bir yıl gecikmeyle gerçekleştirildiğini iddia etti.

Alıntı:"HELİKOPTER KAZASI SABOTAJ"


Muhsin Yazıcıoğlu'nun helikopter kazası sabotaj olarak nitelendiren Ölmez, bunun üstünün örtülüp faili meçhul bırakılacağını belirterek, "Bunun kaza değil de sabotaj olduğunu bilmekteyim. Başkanım daha birçok konunun şahidi olarak artık susmayacağımı, gerçeklerin gün yüzüne çıkmasının zamanı geldiğini söylemek isterim. Nedeni ise cezaevine girdiğim günden beni yalnız bıraktılar. Kimsa sahip çıkmadı. Zaten ilk şart, 'Başına bir hal gelirse kendinle başbaşasın' denildi. Bu konuları ciddiye almanızı isterim. Muhsin Yazıcıoğlunun susturulmasını isteyen kişi şu an bir siyasi partide siyasi kimliğe sahip olan, aynı zamanda milletvekilidir. Yazıcıoğlu'nun ölümüne sebep olan kişi, aynı zamanda MİT'e çalışan Amerikan destekli kişidir. Bunları size anlatmamdaki sebebim, vicdanımın rahatsız oluşudur." diye konuştu. 17 Kasım 2007 tarihinde Ankara'da özel bir toplantıda kendisi, Çerkez Ali ve bir milletvekilinin yer aldığını, toplantıdaki konunun Muhsin Yazıcıoğlu'nun nasıl susturulacağı olduğunu öne süren Ölmez, "Bunun karşılığında 10 milyon dolar para verilecekti. 2008 yılında olması beklenen bu konu, Ergenekon furyası patlayınca 2009 yılına kalmıştır. BBP liderine yapılan aslında sabotajdır." dedi

2- 15 gün önce Yazıcıoğlu'na yapılan suikast ihbarı neydi?

3- Kazadan hemen sonra Kayseri Valisi 'Kurtarma ekipleri olay yerine ulaştı. Yazıcıoğlu yaralı, şuuru açık. Hastaneye götürülüyor' dedi. Bu ifade kurtarma çalışmalarını yavaşlattı. Kayseri valisi'ne bu bilgi nerden geldi? Neden böyle bir açıklama yapma ihtiyacı hissetti?

4- Helikopter Faciasından önce Muhsin Yazıcıoğlu'nun evinin üst katında çalınan laptop bahçede bulundu. Yazıcıoğlu'nun programıyla ilgili her türlü bilginin bulunduğu laptopu kim neden çaldı ve neden geri getirildi?

5- Yüksek teknolojiye rağmen enkaz 48 saat sonra bulunabildi. Üstelik köylüler buldu. İlk gün GSM şirketinin verdiği koordinatlara rağmen niçin enkaza ulaşılamadı? 3. gün seyyar baz istasyonu kuruldu. Bu işlem neden ilk gün yapılmadı?

6- İhlas Haber Ajansı (İHA) muhabiri İsmail Güneş ile 112 Acil Servis hattındaki görevli kişimin konuşmaları orijinal mi yoksa bantlanarak mı kamuoyuna dinletildi? Son konuşmayı yapan kişi neden hiçbir yerde çıkmadı? Konuşmanın bütünü yayınlandı mı?

7- Helikopterde ELT cihazı var mıydı yok muydu? Varsa neden çalışmadı? Pilot Kaya İstektepe'nin kazadan iki gün önce ELT cihazının arızalı olduğu yönünde firmaya bilgi verdiği ancak buna rağmen bir şey yapılmadığı iddiası doğru mu?

8- Muhsin Yazıcıoğlu son mitingini yaparken alanda bulunan helikopter neden ayrılıp geri geldi. Yetkililer yakıt aldığını söylemesine rağmen havalandıktan 20-25 dakika sonra düşen helikopter neden patlamadı?

9- İHA muhabirinin fotoğraf makinesi ve kamerasına ne oldu? Bilinci yerinde olan İsmail Güneş'in sıcağı sıcağına olay yeriyle ilgili çektiği görüntüler var mıydı? Şimdi nerede kasetleri?

10- Kazazedelerin cep telefonları neden sinyal vermedi. İHA muhabiri telefonunun şarjı bitince neden diğerlerinin telefonlarını kullanmadı? Onların da şarjları bitmiş miydi yada telefonlar kullanılmaz hale mi gelmişti?

11- İHA muhabiri üşümemek için ölenlerin ceketlerini alırken neden diğer cep telefonlarını kullanmayı düşünmedi?

12- İHA muhabiri hem ajansıyla, hem de 112 acil servisiyle yarım saate yakın konuşmasına rağmen neden yerleri tespit edilemedi?

13- Neden enkazı bulan köylülerin cep telefonlarına el kondu? Köylülerin görüntüleri medyaya satacaklarından mı çekinildi yoksa başka bir neden var mıydı?

14- Helikopter rota almadan mı uçuşa çıktı? Rotası belliyse uçuş süresinden kaza yerinin bilinmesi gerekirdi. Rota değiştirdiyse pilot bunun için izin aldı mı?

15- Ve en önemli soru. Bu sorulara cevap verecek olan merci neresi? Ulaştırma yada İçişleri Bakanlığı mı? Yoksa Jandarma bölgesi olduğu için Genelkurmay mı?

16-TBMM Araştırma Komisyonu'na konuşan Yazıcıoğlu'nun eşi Gülefer Yazıcıoğlu, kaza sonrasında Yazıcıoğlu'na ait cep telefonunun kendilerine teslim edildiğini, ancak telefonla birlikte eşinin silahının, özel evrakının ve parasını da koyduğu çantanın ise hâlâ ortada olmadığını söyledi. Komisyonda konuşan Gülefer Yazıcıoğlu, enkazın bulunmasının ardından Yazıcıoğlu'na ait cep telefonunun kendilerine teslim edildiğini, ancak telefonla birlikte eşinin silahının, özel evrakının ve parasını da koyduğu çantanın ise hâlâ ortada olmadığını söyledi.Nerede,kimler aldı?

18- Kayseri Valisi'nin, Yazıcıoğlu için 'ayağı kırık, şuuru açık', Söylediklerinin tamamı otopsi raporuyla farklılık göstermedi.Kahramanmaraş Valisi'nin de 'Göksun Hastanesi'ne getirilecek' beyanatını verdiği "Kayseri Valisi'ni kim yönlendirdi, ayağının kırık olduğunu nereden biliyordu?

19-Anadolu Ajansı 8 gün sonra valiyle ilgili haberini 'resmi makamlardan kesin teyit alamadıkları" gerekçesiyle geri çekti. Ajans haberin doğru olmadığını açıklamak için neden bu kadar uzun süre bekledi?

20-Parti Genel Başkan Yardımcısı Dr. Ahmet Şanverdi, Muhsin Yazıcıoğlu ve beraberindekilerin hayatını kaybettiği kazayla ilgili olarak Ulaştırma ve İçişleri Bakanlığı hakkında dava açacaklarını açıkladı.Genel Başkan Yardımcısı Şanverdi, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, Muhsin Yazıcıoğlu'nun hayatını kaybettiği helikopter kazasıyla ilgili olarak Meclis Araştırma Komisyonu'nun derinlemesine bir araştırma yapmayacağının ortaya çıktığını söyledi.Ahmet Şanverdi, kazada sorumlulukları bulunduğuna inandıkları İçişleri ve Ulaştırma Bakanlıkları hakkında dava açacaklarını kaydetti.İçişleri Bakanının Meclis Komisyonunda söylediği “Kayseri Valisi’nin beyanatları arama çalışmalarını engellememiştir” sözlerinin gerçeği yansıtmadığını, bu beyanattan sonra arazideki bütün arama-kurtarma faaliyetlerinin sekteye uğradığını söyledi.Dava dilekçesinin savcılığa verdi.


Merhum Muhsin Yazıcıoğlu geri getirmeyecek ama süikastsa yapanların yanına kalmaması ve amaçlarının deşifre edilmesi Ülkemizin geleceği açısından önemi ortadadır.


NOT: BU MESAJ KOPYA ve ALINTI DEĞİLDİR.DERLEMEDİR.

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=86281

4 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör