Kuru Kafa ve Kemikler Cemiyeti

Yeni Dünya Düzeni’nin Fikir Merkezi Olduğu İddia Edilen Kuru Kafa ve Kemikler Cemiyeti Hakkında Bilmeniz Gerekenler


Günümüzde neredeyse dünyadaki her gelişme gözlerimizin önünde yaşanıyor. Ancak gizli örgütlere yönelik şüpheler, merak ve komplo teorileri son bulmuyor. Çünkü bu örgütler dışarıya kapalılar ve üyeleri hakkında bir fikrimiz yok. Gizli örgütlerin yapılanmaları; katı kurallara ve güçlü hiyerarşilerine bağlı. Hal böyle olunca örgütlenme içinde dahi üyeler birbirini tanımıyor. Seçilerek ve zor şartlarda alınan üyeler, örgütün tüm sırlarına erişemiyor. Tarihte; bazı örgütlerin dünya sistemini değiştirmek, insanları yönetmek, korku salmak ya da ruhsal arınma seansları düzenlemek gibi farklı amaçlarla kurulduğu biliniyor. Bunlar arasında İlluminati, Masonlar ve Tapınak Şövalyeleri’ni neredeyse duymayan kalmamıştır. Peki daha önce hiç Kuru Kafa ve Kemikler isimli bir örgüt duymuş muydunuz? İsmi dahi korkunç olan bu örgüt, iddialara göre yeni bir dünya düzeni yaratmayı amaçlıyor. Cemiyet nerede kuruldu? Üyeleri kimler? Merak edilen soruların yanıtlarına birlikte bakalım.


Kuru Kafa ve Kemikler Cemiyeti (Society of Skull and Bones), 1832 yılında William Huntington Russell ve Alphonso Taft öncülüğünde Yale Üniversitesi’nde kuruldu

Kuru Kafa ve Kemikler Cemiyeti ilk başta basit bir öğrenci topluluğu gibi görünse de üye profilinin yüksek olması nedeniyle sürekli komplo teorilerinin merkezinde yer alıyor. Bu cemiyete üye olabilmenin en temel şartları; beyaz, protestan ve erkek olmak. Son dönemlerde kadın öğrencilerin de cemiyete üye olduğu söyleniyor. Ancak bunun kesinliği kanıtlanmamış. Topluluğun üyeleri, üniversitenin yönetimi dahil olmak üzere kamuya açılabilecek tüm yerlerden gizli tutuluyor.


Yale Üniversitesi’nde son sınıf öğrencisi olmak, cemiyete üye olabilmenin bir diğer doğal şartı. Kuru Kafa ve Kemikler cemiyeti, Pledge adını verdikleri adayları onlar üçüncü sınıftayken belirliyor. Öğrenciler aday olmaya layık görüldükten sonra onlara, bir sene boyunca izlenecekleri söyleniyor. Adaylar dördüncü sınıfa geçtiğinde uygun görülürse cemiyetin bir üyesi haline geliyor. Ancak tüm son sınıflar Kuru Kafa ve Kemikler cemiyetine üye olamıyor. Her sene sadece 15 kişi üye olarak kabul ediliyor. Cemiyetin en temel amaçlarından biri, üyelerini iktidar pozisyonlarına getirmek. Bu nedenle üyelere henüz öğrenciyken liderlik misyonu aşılanıyor. Geçmişte olduğu gibi günümüzde de Amerika Birleşik Devletleri’nin önemli yönetim kademelerinde cemiyetin üyeleri yer alıyor.


Cemiyet haftanın iki günü “mezar” adını verdikleri bir binada toplantı yapıyor


Bu toplantılara hem öğrenci olan üyeler hem de mezun üyeler katılabiliyor. Henüz öğrenci olan üyeler “şövalye”, mezun üyeler ise “patrik” olarak isimlendiriliyor. Üyeler gizlilik yemini ettikleri için kapalı kapılar ardında neler konuşulduğu bilinmiyor. Ünlü üyeler arasında William Howard Taft, George W. Bush ve oğlu George W. Bush, Time dergisinin kurucusu Henry Luce, ABD eski Dışişleri Bakanı John Kerry, Fortune 500 seçkinleri ve CIA üyeleri bulunmakta.


İddialara göre 1960’lı yıllarda iki Yale öğrencisi, ormanda buldukları bir geçit vasıtasıyla Kuru Kafa ve Kemikler cemiyetinin camı dahi olmayan binasına girmeyi başarmış. Ne kadar doğru olduğu bilinmiyor ancak öğrencilerin aktardığı kadarıyla binada; çeşitli mabetler, ritüel malzemeleri ve kuru kafalar bulunuyor. Kuru kafaların bulunduğu alanda bir taç, kalem ve bir asa olduğu bilgisini veriyorlar. Bu nesnelerin altında ise “Kim Kral, Kim Prens, Kim Dilenci? Ölüm Karşısında Hepsi Eşit” yazısı yer alıyor. Bu yazı aslında topluluğun felsefi düşünce yapısını gözler önüne seriyor. Bu nedenle öğrenciler gördüklerini anlattıktan sonra cemiyete yapılan sert eleştiriler büyük ölçüde kesiliyor.


Anthony Sutton, 1986 yılında yayınladığı Amerika’nın Gizli Hükümeti: Kuru Kafa ve Kemikler isimli kitabında bu cemiyetin “yeni dünya düzeni” yaratmaya çalıştığını iddia ediyor


Topluluğun bilinen üyeleri arasında başkanlar, senatörler, kabine üyeleri ve yargıçlar olduğu düşünüldüğünde, Antony Sutton’un iddialarını kabul etmek oldukça kolaylaşıyor. Yazar, George H.W. Bush’un cemiyetteki gizli adının “Magog”, oğlunun gizli adının ise “Temporary” olduğunu belirtiyor. National Reiew, Fortune, Life ve Time gibi medya kuruluşlarının pek çoğunun Kuru Kafa ve Kemikler cemiyeti üyeleri tarafından kurulduğu biliniyor. Bu nedenle cemiyetle ilgili basında çok fazla bir haber bulunmuyor.

Kuru Kafa ve Kemikler topluluğunun İlluminati’nin Amerika ayağı olduğu düşünülüyor


Cemiyetin, İlluminati felsefesinden etkilendiği doğru olsa da Kuru Kafa ve Kemikler cemiyeti her şeyden önce bir öğrenci topluluğudur. Her iki topluluğun da gizli ve ezoterik yapıları göz önüne alındığında bu benzetmenin yapılması son derece normal karşılanıyor. Ancak iki cemiyet arasında bağlantı olduğuna dair hiçbir kanıt yok. Böyle bir bağlantı kurulmasına aslında imkan yok. Çünkü İlluminati cemiyeti 1785 yılında faaliyetlerine son veriyor. Bu nedenle Kuru Kafa ve Kemikler cemiyetinin, İlluminati’nin Amerika ayağı olduğu düşüncesi komplo teorisi olarak kalıyor.

20 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör