DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, CHP medyasının ana karargahı Halk TV'de katıldığı programda 2018 yılında gerçekleşen Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Abdullah Gül'ü desteklediğini, Gül'ün aday olması için CHP, HDP ve İYİ Parti ile masaya oturduğunu itiraf etti. Böylece 8 Temmuz 2019'da AK Parti'den istifa eden Babacan'ın ihanet içinde olduğu ortaya çıktı

ALİ BABACAN İHANETİ

BABACAN TEMMUZ 2019 YILINDA İSTİFA ETMİŞTİ!

Abdullah Gül'ü desteklediğini açıklayan DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, AK Parti'den 8 Temmuz 2019 yılında istifa etmişti. Babacan 2018 seçimlerinde Abdullah Gül'ü desteklediğini itiraf ederek ihanet ettiğini de açık etmiş oldu.

AK PARTİLİ VEKİL ALPAY ÖZALAN'DAN TEPKİ

Eski milli futbolcu ve AK Partili Milletvekili Alpay Özalan, konuya ilişkin Twitter hesabından paylaşımda bulundu. Özalan, ''Ali Babacan, az önce 2018'de Abdullah Gül'ü ortak aday göstermek için CHP ile anlaştıklarını ama son anda başka bir partiyle pürüz çıktığını söyledi. Ali Babacan, AK Parti'den 2019'da ayrıldı. Yani AK Parti üyesiyken CHP ile ittifak yaptı. Farkında olmadan karakterini özetledi.'' ifadelerini kullandı.

0x0-ali-babacan-ihaneti-itiraf-etti-henuz-ak-parti-uyesiyken-abdullah-gul-icin-chp-hdp-ve-

AK Parti eski Milletvekili Mehmet Metiner, Ali Babacan'ın ihanet itirafı ile ilgili sabah.com.tr'ye çarpıcı açıklamalar yaptı. Metiner, "Her açıklaması ile kendisini daha çok batırıyor. Babacan şunu bilsin, ihanet eden ihanet bulur." dedi
AK Parti hükümetinde birçok önemli makama getirilen Ali Babacan, partisine ihanet ettiğini Halk TV'de katıldığı bir canlı yayında itiraf etti.

Muhalif gazetecileri bile hayrete düşüren açıklama sonrası Ali Babacan'a tepki yağdı. AK Parti tabanı ihaneti eleştirirken, muhalefet tabanı, 'Onlara ihanet eden, bize de ihanet eder' görüşünde birleşti.

Babacan'ın hesaplı mı yoksa anlık bir refleksle mi söylediği bilinmeyen sözler siyasetin gündemine de bomba gibi düştü. Babacan, gelen tepkiler sonrası ihanet itirafı ile ilgili yeni bir açıklama daha yaptı.

Babacan'ın açıklaması kendisine yönelik tepkileri daha da artırdı. Sabah.com.tr'ye konuşan AK Parti eski Milletvekili Mehmet Metiner, "İhanetine kılıf aramaya çalışıyor ise tam da kendine yakışanı yapıyor. Konuştukça daha da batıyor" dedi.

Metiner, Babacan'a 'Kalıbımı basarım' diyerek bir de çağrıda bulundu, "Zerre kadar haysiyetin kaldıysa, 'Erdoğan'a oy verdim' de. İddia ediyorum, sen de Davutoğlu da Erdoğan'a oy vermediniz." ifadelerini kullandı.

Metiner, Abdullah Gül'ün çatı adaylığının 2023 seçimleri için de muhalefetin güçlü seçenekleri arasında olduğunu söyledi.